Asseco Resovia – zespół marzeń na następny sezon?

Wygląda na to, że włodarze klubu z Rzeszowa stracili cierpliwość. W tym sezonie siatkarze z hali na Podpromiu zawiedli, zajmując dopiero 13., przedostatnie miejsce. Po kolejnym rozczarowującym sezonie jesteśmy świadkami kolejnej w ostatnich latach rewolucji.

Asseco Resovia – zmiany, zmiany, zmiany

Po pierwsze – nastąpiła zmiana trenera. Emanuela Zaniniego zastąpi selekcjoner Slowenii, również Włoch Alberto Giuliani. Legenda klubu Alek Achrem poinformował 6. maja na swoim profilu na portalu społecznościowym o zakończeniu kariery zawodniczej. Podziękował wszystkim kolegom z zespołu, trenerom oraz kibicom. Jednocześnie oznajmił, że będzie dalej mieszkać w Rzeszowie. Napisał między innymi: Od kilku lat, gdy myślałem o końcu kariery, marzyłem, by zrobić to właśnie w domu, w Asseco Resovii. Dziś spełniam to marzenie. Dwa dni później klub ogłosił, że Achrem będzie jednym z asystentów Giulianiego. Również 6. maja rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga po dwóch latach wraca do Rzeszowa. Podwójny mistrz świata odszedł z Lokomotivu Nowosybirsk, gdzie wygrał mistrzostwo Rosji i został wybrany do najlepszej szóstki ligi. Ponadto poinformowano o dołączeniu do zespołu atakującego Karola Butryna oraz słoweńskiego przyjmującego Klemena Cebulja, który bardzo dobrze zna się z trenerem. Warto pamiętać też, że z wypożyczenia z Suwałk wraca Nicolas Szerszeń. Francuz polskiego pochodzenia wielokrotnie męczył rywali swoimi serwisami, co przełożyło się na to, że młody przyjmujący był trzecim najlepiej punktującym graczem w PlusLidze. W kolejnych dniach Asseco ogłosiła transfery dwóch Estończyków: występującego już w Polsce Roberta Tahta oraz Timo Tammemaa, a także libero Michała Potery – najlepszego (według statystyk) przyjmującego naszej ligi w ostatnich dwóch sezonach. Ponadto do zespołu dołączył amerykański środkowy Jeffrey Jendryk. Jednocześnie podziękowano siedmiu siatkarzom, z Resovią pożegnali się: Zbigniew Bartman, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Nicholas Hoag, Nicolas Marechal, Luke Perry oraz Kawika Shoji. 26 maja klub poinformował, że zarząd za porozumieniem stron rozwiązał umowę z rozgrywającym Marcinem Komendą. O tym można przeczytać tutaj: /https://www.assecoresovia.pl/2020/05/marcin-komenda-odchodzi-z-naszego-klubu/

Włoskie media mówiły o możliwym przyjściu Filippo Lanzy i nie brakuje głosów spekulujących transfer świetnego atakującego Stephena Boyera. Należy więc uważnie śledzić to, co się ostatecznie wydarzy. W Rzeszowie w końcu rewolucja, gdzie dołączają albo jeszcze dołączą siatkarze światowego formatu. Dodatkowo trener, który z reprezentacją Słowenii dwa razy sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Europy. To wyraźny sygnał dla rywali, że Asseco Resovia chce wrócić na szczyt i znowu walczyć o Mistrzostwo Polski, które w swojej historii zdobyło siedmiokrotnie.

 

Fabian Drzyzga wraca do Asseco
Fabian Drzyzga wraca do PlusLigi, źródło: Przegląd Sportowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *